Národní numismatická epopej

Dotazy a objednávky733 559 443každý den od 8.00 do 18.00 hodin

Kategorie produktů

Luxusní kolekce pamětních medailí - velikáni, géniové, legendy

Pamětní medaile projektu Národní numismatická epopej jsou luxusní sbírkou pro nejnáročnější a jistě si zaslouží vaší pozornost. Projekt je nositelem několika mimořádných znaků. Těmi nejdůležitějšími jsou originalita, harmonie, věčnost odkazu myšlenek a hodnota přetrvávající generace.

Historie projektu Národní numismatická epopej

Počáteční myšlenkou projektu bylo povznesení úcty k hodnotám a tradicím, z nichž čerpáme od 10.století, kdy došlo ke sjednocení kmenových knížectví pod jeden státní útvar s rodem Přemyslovců v čele. Budování české státnosti je proces dlouhý, složitý a plný osudových zvratů. Projekt má být připomínkou duchovního bohatství, moudrosti a umu našeho národa v Čechách a na Moravě. Pozitivním poselstvím současným a všem následujícím generacím, neboť popisuje historické skutečnosti, osobnosti a události jež jsou mementem a inspirací v časech klidných i rozbouřených. Sbírku ocení především člověk, který je individualitou uznávající skutečné, konzervativní a trvalé hodnoty.

Úvodní kolekce PROJEKTU NNE z roku 2008

Úvodní kolekce uvedla tehdy první harmonický polytematický projekt osobností z české historie, jehož sjednocujícím parametrem byla oslava národního ducha a talentu pod titulem Velikáni, géniové a legendy.

NNE_cervena_kazeta_8_kralove_vojevudci_intelektualove_umelci_AU

Projekt pod názvem Velikáni, géniové a legendy byl natolik úspěšný, že ihned začaly přípravy na následující osmidílnou kolekci. Rekordy trhá hlavně pamětní medaile s motivem Karla IV. Jako dárek je oblíbená i medaile Jan Hus a Jan Ámos Komenský. V té době významně stoupá prodej zlatých a stříbrných mincí a medailí.

Roku 2010 přichází na trh druhá část projektu.

Titul druhé řady byl  "Za svou pravdou stát".

Výkladní skříní této řady je zlatá medaile s Karlem Gottem.

NNE_cerna_kazeta_8_patroni_panovnici_romantici_pevci_AU

Třetí řadu projektu Národní numismatická epopej jsme emitovali v roce 2012

pod titulem Proti strachu brutalitě a nenávisti.

    NNE_modra_kazeta_8_prvni_kralove_svetci_obeti_viry_demokrate_AU

V názvu jsme se inspirovali i událostmi mimo naše území jež jsou ale spojeny s jakýmkoli revolučním  společenským přerodem. …..Ti kdo přijdou po nás se budou ptát, jací že jsme byli. Ať mohou věřit, že jsme byli lepší než ti, které jsme smetli. Nechť tedy naši potomci vědí, že zde nehájím jen svůj život, ale i to o co jsme usilovali. Vím, že nás pošlete na smrt. Znám tento soud.    Sám jsem jej stvořil. A vyprošuji si za to odpuštění od boha i od lidí. Nebyl míněn jako nástroj hrůzovlády, ale jako poslední prostředek proti rozpoutanému šílenství strachu, brutality a nenávisti.  Místo toho se zvrhl ve vraha svědomí. Ať tedy naši potomci vědí, že já Danton, jsem toto nezamýšlel. ...Zlomili jsme navždy tyranii výsad. Vybojovali jsme si svobodu a dali ji i otrokům. Odkazujeme světu, aby stavěl na naději, kterou jsme zrodili. To je víc, než vítězství v bitvě. Je to inspirace pro touhu a sen všech lidí na tomto světě. Je to výkřik svobody, který už nikdy neutichne.                                       

Naše životy nebyly promarněny…  Co se týká uměleckého zpracování byl hlavní motiv u každé medaile ještě doplněn drobným ilustrativním motivem nebo textem jenž měl vazbu k vyobrazené osobnosti. Například text u T.G.Masaryka - "Ne meč ale duch, ne krev ale práce, ne smrt ale život" nebo u Karla Čapka "Žádné MY mne nespasí, nedal-li jsem já aspoň cibuli almužnou". Z toho důvodu je tato řada uměleckým vyvrcholením projektu. Nejkrásnější pamětní medailí vůbec pak bude medaile svaté Anežky, jež obsadila v roce 2012 druhé místo v anketě o nejkrásnější medaili roku.

Svata_Anezka_300x300_au

Naše projekty jsou dlouhodobé a jejich jistotou jsou státní PUNC a věčnost myšlenek přetrvávající již několik staletí i ochranná známka kvality uměleckých produktů projektu Národní numismatická epopej. Další informace o objednání a cenách této kolekce najdete na stránce Velikáni, géniové, legendy.